censurer شترمرغ کردستان ظرفیت شترمرغ واحدهای نیمه صنعتی

censurer: شترمرغ کردستان ظرفیت شترمرغ واحدهای نیمه صنعتی تولید کردستان

گت بلاگز اخبار اجتماعی اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده‌ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید اس

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه از دفتر الکترونیک طلاق رونمایی و بهره برداری کرد. 

اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده‌ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید اس

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور: اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید است

عبارات مهم : پروژه

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه از دفتر الکترونیک طلاق رونمایی و بهره برداری کرد.

به گزارش ایسنا، احمد تویسرکانی به مناسبت هفته قوه قضاییه و بهره برداری همزمان از پروژه های عمرانی و فن آوری اطلاعات در نشست خبری با اهالی رسانه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: غرض از این جلسه اشاره به فعالیت های شرکت ثبت اسناد و املاک کشور در طول یک سال گذشته و افتتاح چند پروژه در بعضی از استان ها هست. شرکت ثبت اسناد و املاک کشور با تبیین یک روش دقیق و با انگیزه ارتقای خدمت رسانی به مردم و گذر از شیوه های قدیمی، کم کردن مراجعات مردم جهت دریافت خدمت، براق سازی در ارائه خدمات و همچنین منظم سازی سوابق ۱۰۰ ساله را شاهد بوده و قدم های مثبتی در این زمینه ها برداشته است.

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور عنوان کرد: با توجه به اینکه همه مردم با کارها شرکت ثبت آشنا هستند نشانه ما رضایت مردم هست. بیش از ۷ هزار دفترخانه در کشور فعالیت می کند که در حوزه فعالیت این دفاتر شاهد تحولات چشمگیر هستیم. جهت نمونه امروز مکاتبات کاغذی و دفتری از بین بردن شده است است و کم کردن کارها سنتی زیاد کردن دقت و سرعت در امور را به همراه داشته و به همین علت حجم خدمات هر سال ما به مردم زیاد کردن داشته هست. حجم خدمات ما در سال ۹۶ به نسبت سال ۹۵ رشد ۲۵ درصدی داشته و این رشد را در مقایسه دو ماهه سال ۹۷ از جمله در صدور اسناد مالکیت با رشد ۲۱ درصدی و خدمات اسناد رسمی رشد ۱۹ درصدی نیز شاهد بودیم.

اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده‌ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید اس

وی تصریح کرد: یکی از امیدواری های سال ۹۶ روند ازدواج بود که در دو ماهه ابتدای امسال در مقایسه با دو ماهه سال ۹۶ رشد ۶ درصدی را شاهد بودیم. این درحالی است که در گذشته شاهد رشد منفی بودیم. رشد طلاق نیز در این دو ماهه کم کردن پیدا کرده و از رشد ۲ درصدی به رشد ۱ درصدی رسیده هست. همچنین خدمات شرکت ثبت بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری به دنبال فضای مبتنی بر اصلاح کسب و کار بوده هست. ارزیابی های بین المللی کسب و کار متشکل از فعالیت های شرکت های متفاوت هست. خوشبختانه شرکت ثبت در ارزیابی های بین المللی قدم های بسیار خوبی برداشته است که منجر به اصلاح فضای کسب و کار شده است است.

وی افزود: اگر دستگاه های دیگر نیز خوب عمل می کردند رتبه بهتری داشتیم. بر اساس آمار بانک جهانی در سال ۲۰۱۳ رتبه کل کشور ۱۴۵ از بین ۱۶۰ کشور بوده است و رتبه مربوط به ثبت مالکیت هم رتبه ۱۶۵ بوده که رتبه خوبی نیست. در سال ۲۰۱۴ رتبه ۱۵۲، در سال ۲۰۱۵ رتبه ۱۳۰ ، در سال ۲۰۱۶ ارزیابی کشور رتبه ۱۱۸ از ۱۹۰ کشور است ولی رتبه ثبت مالکیت رتبه ۹۱ و در سال ۲۰۱۷ از ۱۸۹ کشور رتبه ۱۲۰ و رتبه مربوط به ثبت مالکیت ۸۶ است در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۲۴ و رتبه ثبت مالکیت ۸۷ بوده که نشانه ارتقا است.

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه از دفتر الکترونیک طلاق رونمایی و بهره برداری کرد. 

تویسرکانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه ثبت مالکیت ها در ردیف کشورهای پیشرفته با عمده خدمات قرار داریم. آنچه ما امروز بر آن تاکید داریم بهره برداری از چند پروژه هست. اقدام دیگری که انجام خواهد شد پروژه ثبت وقایع طلاق است که بعد از کارها سیستمی کارها زیرساختی را جهت اصلاح ثبت مربوط به وقایع ازدواج و طلاق انجام دادیم و اعتقاد داریم که این اقدام بسیار اهمیت دارد و آمار رسمی به تصمیم گیری های اجتماعی کمک می کند.

وی ادامه داد: همکاران ما نرم افزارهای مورد نیاز را آماده کردند. ثبت طلاق تا امروز در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق انجام می شد و به علت اینکه در زمینه ثبت طلاق از نظر شرعی باید دو نفر شاهد عادل حضور داشته باشند در این نرم افزار و سیستمی که افتتاح خواهد شد تمام مراحل از جمله ثبت مشخصات دقیق شهود و زوجین را به شکل سیستمی انجام خواهد شد. از مزایای دفتر الکترونیک طلاق این است که در گذشته به لحاظ سیستم سنتی گاهی خود اشخاص حضور پیدا نمی کردند ولی امروز این اقدام الکترونیکی و برخط انجام می شود که منجر به زیاد کردن محرمانه بودن اطلاعات، کم کردن هزینه های نگهداری، زیاد کردن دقت تنظیم سند، زیاد کردن سرعت دسترسی به اسناد طلاق، ثبت مشخصات دقیق جاری کننده صیغه طلاق و دقت زیاد در ثبت علل و عوامل وقوع طلاق است که در آینده می توانیم با دقت زیاد تحلیل آماری از علت طلاق ها داشته باشیم.

معاون رییس قوه قضاییه گفت: اقدام بعدی افتتاح چند پروژه عمرانی در کشور هست. این پروژه ها در استان های کرمانشاه، بوشهر، فارس و اردبیل افتتاح می شود.

اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده‌ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید اس

تویسرکانی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا به علت تقاضای داوطلبین آزمون سردفتری اسناد رسمی امکان تمدید مهلت عضویت و یا تعویق تاریخ برگزاری آزمون وجود دارد یا خیر؟ تصریح کرد: عوض کردن تاریخ آزمون به علت وقت های مورد نیاز جهت سنجش علمی و مصاحبه های مورد نیاز پیرو این آزمون و سایر کارها بعید به نظر می رسد و این آزمون در تاریخ تعیین شده است برگزار خواهد شد.

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با پرسشها و دعوای حقوقی در خصوص حریم های فرودگاهی گفت: ما در شرکت ثبت دارای یک عقبه سنتی 100 ساله هستیم. دستگاه های دولتی نیز اقدامی در ثبت الکترونیک اسناد انجام ندادند. سامانه کاداستر در نظر گرفته شده است تا دستگاه های دولتی در ثبت الکترونیک املاک دولتی کمک کنند، ولی بازهم کاری انجام نشده هست. اگر املاک دولتی در سیستم کاداستر ثبت شود، کسی به خودش اجازه زمین ذلت املاک دولتی را نمی دهد. تمام پرسشها موجود امروز به علت ثبت سنتی اسناد هست. ما در ثبت املاک فرودگاهی قدم های خوبی برداشتیم و حدود 90 درصد حریم فرودگاه ها ثبت شده است اند. فقط در حریم فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی (ره) به علت اینکه در وقت احداث فرودگاه امام خمینی واگذاری اراضی به درستی انجام نشده است مشکلاتی داریم. در رابطه با فرودگاه مهرآباد نیز اختلافاتی بین دستگاه های دولتی و تصرف های مردم با شرکت فرودگاه ها وجود دارد که منشا آن ثبت سنتی اسناد است.

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه از دفتر الکترونیک طلاق رونمایی و بهره برداری کرد. 

تویسرکانی در رابطه با اموال خاوری و درخواست سخنگوی قوه قضاییه در این زمینه اظهار کرد: در خصوص اموال غیر منقول خاوری، آنهایی که دارای سند رسمی هستند در سامانه ما ثبت شده است و تمام اسناد خاوری که به صورت رسمی ثبت شده است به قوه قضاییه اعلام شده است هست، ولی اموالی هم هستند که به صورت دستی ثبت شده است اند که شرکت اسناد اشرافی روی آنها ندارد.

وی در رابطه با تعداد ممنوع الخروجی های ناشی از بدهکاری عنوان کرد: در سال ٩٥ مجموع افرادی که در رابطه با بدهکاری ممنوع الخروج شدند ٢١ هزار و ٥٢٥ نفر بود که از این تعداد ١١ هزار و ٨٧٥ نفر در سال ٩٦ بدهی ارزش وصول شده است و در نتیجه برطرف ممنوع الخروجی شده است اند. همچنین در سال ٩٦ شرکت ثبت اسناد و املاک کشور موفق شده است است که حدود ٦٤ هزار میلیارد ریال از معوقات بانکی را وصول کند.

اموال ثبت شده است خاوری را اعلام کرده‌ایم/ عوض کردن وقت آزمون سردفتری بعید اس

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با علت پذیرش محدود سردفتر اسناد رسمی در شهر تهران، خاطرنشان کرد: ما در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیاز زیادی به سردفتر نداشتیم و شاید نباید این چندنفر را هم اعلام می کردیم.

وی در رابطه با نظر شخصی اش در مورد عدم ثبت طلاق در شناسنامه بیان کرد: به موجب قانون و مقررات چنین تصمیمی نداریم و بعد از طلاق مشخصات حسب مورد ثبت می شود. ولی بر اساس مقررات می توان در مورد افرادی که جهت مثال زندگی یکسان یا فرزند یکسان نداشتند اقداماتی انجام داد ولی در شرایط فعلی واقعه طلاق در شناسنامه ثبت می شود. هنوز به توافقی با شرکت ثبت احوال در این زمینه نرسیده ایم. در صورت چنین تصمیمی شناسنامه ها باید اصلاح شوند.

رییس شرکت ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با اینکه مردم چطور می توانند از دریافت کدرهگیری هنگام خرید املاک مطمئن شوند؟ گفت: دریافت کد رهگیری روش مطلوب و معقول و اطمینان بخشی نیست. توصیه ما همواره این بوده است که کارها در رابطه با معاملات ملکی باید دارای مقدمات ثبت رسمی باشد و کدرهگیری معنا و مفهومی ندارد. در این زمینه نیازمند اصلاحات و تجدیدنظر هستیم لیکن بعضا ممکن است کدرهگیری داده شود یا داده نشود در نتیجه اثر حقوقی مناسبی نیز بر آن بار نمی شود. قولنامه تنظیمی میان افراد در حکم سند عادی هست. بار حقوقی آن در همین اندازه است که در صورت بروز اختلاف باید به مسئله ایجاد شده است در دادگاه پیگیری شود ولی در صورت انجام آن در دفاتر اسناد رسمی در شرکت ثبت بدون مراجعه به دادگاه قابل اجرا و پیگیری است.

واژه های کلیدی: پروژه | فرودگاه | فرودگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog