censurer شترمرغ کردستان ظرفیت شترمرغ واحدهای نیمه صنعتی

censurer: شترمرغ کردستان ظرفیت شترمرغ واحدهای نیمه صنعتی تولید کردستان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اجرای بی ستاره اشکان

ذات مسابقه و مسابقه آن هم از نوع تلویزیونی جالب و پرکشش هست؛ به خاص هنگامی که پای جوایز چند ده میلیونی هم در میان باشد، گرم تر و پرمخاطب تر دنبال خواهد شد. با ا

اجرای بی ستاره اشکان

اجرای بی ستاره اشکان

عبارات مهم : ستاره

ذات مسابقه و مسابقه آن هم از نوع تلویزیونی جالب و پرکشش هست؛ به خاص هنگامی که پای جوایز چند ده میلیونی هم در میان باشد، گرم تر و پرمخاطب تر دنبال خواهد شد. با این حال رقابتی که با لقب پرسروصدای «بزرگ ترین مسابقه تلویزیونی» و یدک کشیدن نام اشکان خطیبی از آخرهای سال گذشته روی آنتن شبکه پنج رفته، علی رغم شعار تبلیغاتی «اتفاق جذابی قراره بیفته»، نتوانسته است متفاوت و جالب توجه از آب دربیاید؛ نکته ای که می توان با جست وجویی راحت در میان بازتاب نظرات مخاطبان این برنامه در اینترنت دریافت. تجربه نه چندان موفق «پنج ستاره» بیانگر این واقعیت است که هر لحظه فرمول «سلبریتی + جایزه» نمی تواند موفقیت یک برنامه را تضمین کند. خصوصاً آن که در گونه مسابقه، با نمونه های موفق و پربیننده ای چون «مسابقه هفته» مقایسه شود. صرف نظر از نکات قوت و ضعف «پنج ستاره» از منظر برنامه سازی، مطلب حاضر تنها به بررسی اجرای اشکان خطیبی تخصیص داده شده است دارد. او که تاکنون زیاد به عنوان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون آشنا می شد، چند هنگامی که است چالش دیگری را در قالب تصویر تجربه می کند. چهره ای پرهیجان و خوش انرژی که تجربیات مختلفی مانند کارگردانی، خوانندگی، مترجمی و حتی مدیریت پردیس سینمایی را از سر گذرانده است و حالا هم یک مسابقه تلویزیونی را اجرا می کند. در ادامه به بررسی اجرای اشکان خطیبی می پردازیم؛ همراه ما باشید.

اجرای بی ستاره اشکان

1-رسمی و کم هیجان
با این که خطیبی سابقه اجرای «خانه ای با طرح نو» و ویژه برنامه نوروزی «بهارستان» را داشت و شاید نامش به واسطه همین روحیه شاد و پرهیجان، جهت اجرای این مسابقه مناسب به نظر می رسید، ولی قسمت هایی که از «پنج ستاره» روی آنتن رفته، این ایده را ناموفق و اشتباه نشان داده هست. انگار خطیبی تنها روی ظاهر و حاضرجوابی خود حساب کرده هست. با این که وی در این مسابقه با لحنی رسمی تر ولی همراه با شوخ طبعی زیاد ظاهر شده است ولی نتوانسته است احساس هیجان و جاذبه یک مسابقه چالشی چند میلیونی را در مخاطبانش برانگیزد. شاید یک علت آن همراهی خطیبی با شرکت کنندگانش جهت برنده شدن باشد. حرفی که بارها در طول برنامه می گوید که «شاید شما همان شرکت کننده ای باشی که منتظر رسیدنش بودم» !

2-شیک
خطیبی از قد و قامت مناسبی جهت ظاهر شدن در قالب مجری برخوردار است و پوشش رسمی و آراسته وی هم از نخستین روز اجرا به چشم آمده هست؛ البته با شناختی که از شخصیت وی داریم، اتفاقی دور از انتظار هم به نظر نمی رسید. حضور خطیبی در برنامه های متفاوت تلویزیون، با ادبیات و پوشش مناسب، نشان داده شئون این رسانه را می شناسد و از این منظر به نگاه و حضور مخاطبانش احترام می گذارد.

3-بدون غافلگیری
می دانید اجرای تلویزیونی از آن دسته کارهایی نیست که تنها با دارا بودن بعضی عنصرهای مرسوم و شناخته شده جواب بدهد، استعداد و توان ذاتی و به قول معروف «آنِ» اجرا هم از نگاه عموم مردم، نکته ای غیرقابل پیش بینی است که تا جلوی دوربین نروند، باقی ماندن یا نماندن در صحنه جهت آن ها روشن نمی شود. نکته ظریفی که خطیبی نتوانسته است تاکنون با غافلگیری های مخصوص به خود، اجرایش را از دیگر رقبای قَدرش متمایز کند و با خلاقیت هایی از نوع سلام و احوال پرسی خاص، یک شعار، تکیه کلام، خواندن شعر یا… جایی جهت خود دست وپا کند. اشکان خطیبی به جز بعضی تکیه کلام های مرسوم در این سبک برنامه های شاد و مفرح، با عباراتی از جمله «شما هم با این پرسش چالشی به وجد آمدید» یا «همان شرکت کننده ای که می خواستم» به تهییج و ترغیب زیاد مخاطبان و نیز تماشاچیان می پردازد که خب البته، کافی نیست و آن طور که از اشکان خطیبی توقع می رود، موفق نبوده است.

4-متبسم و کم تحرک
از آن جا که ناگزیر در این مسابقه، مجری و شرکت کننده به صورت ایستاده برنامه را دنبال می کنند، قدرت مانور بیشتری دارند ولی اشکان خطیبی معمولاً صاف و اتوکشیده اجرا می کند و اگر تعویض دوربین ها به کمک برنامه نیاید، حال وهوای «پنج ستاره» بسیار خسته کننده و تکراری می شود. از طرفی در طول برنامه، لبخند گرم و صمیمانه ای بر لب خطیبی است که ارتباط با وی را جهت مخاطب چه از نزدیک و چه دور خوشایندتر می کند. توجه به زبان بدن شاید کمتر از دیگر عنصرهای اجرا، مهم و مهم به نظر بیاید ولی به صورت ناخودآگاه بر سلیقه و گزینش مخاطب اثرگذار هست. نمونه جالب و متفاوت از این نوع، اجرای احمد نجفی در «صندلی داغ» بود که زیاد از سؤال و جواب های داغ، با حرف ها و حرکات خاص بدنی خود از دیگران متفاوت می شد.

ذات مسابقه و مسابقه آن هم از نوع تلویزیونی جالب و پرکشش هست؛ به خاص هنگامی که پای جوایز چند ده میلیونی هم در میان باشد، گرم تر و پرمخاطب تر دنبال خواهد شد. با ا

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: ستاره | برنامه | مسابقه | برنامه | مسابقه | اشکان خطیبی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog